SEKON MÜHENDİSLİK

Sekon Elektrik & Mühendislik

Hakkımızda

                 Sekon ;  Orta gerilim trafo merkezlerinde bulunan  teçhizatların   test, tamir ve bakım işleri konusunda kurulmuştur. 1994-2000 yılları arası  orta gerilim konusunda çeşitli firmalarda çalıştıktan  sonra ,  2000 de Dema röle firmasının  Türkiye’deki, teknik servis  hizmetini de üstlenerek, Sekon Elektrik & Mühendislik firması  Erdal  Uludağ tarafından  kurulmuştur.

                 Sekonder  koruma röleleri  alanında 6 yıllık saha tecrübesi ile tüm sorunları çözüme kavuşturmuştur. Trafo koruma röleleri üreten  DEMA  yerli firma  haricinde, ABB, M.GERİN AREVA,  gibi  yabancı firmaların rölelerinde de tecrübe  edinerek, çalışma alanını genişletmiştir.

                 Trafo koruma  rölelerindeki    tecrübelerine   36  kV kesici   ,  36  kV akım   trafolarını da katarak, çalışma sahasını genişletmiştir. Mevcut  test cihazlarına yenilerini katarak  hizmet  kalitesini artırmıştır.

                 Topraklama ölçümlerinde de dijital  CE belgeli cihazlarla hizmet  alanına bir yenisini eklemiştir.

                 Ayedaş’ın  tüm   trafo korumalarında  kullandığı   BT 951mekanik bayraklı röleyi imal ederek,  buchholz ve  temperature korumaya yeni bir  çözüm bulmuştur.

                 36 yıldır  Röle imalatı  yapan  Dema Röle San.  A.Ş.’den  almış  olduğu imalat,   test tamir, montaj ve  saha eğitimini müşterilerine hizmet  olarak sunmaktadır. Röle  alanında konusunda  uzman Necati  ÖZBEY 'in  vermiş olduğu eğitimler koruma alanında bilgimizi kat kat arttırmıştır.

                 Amacımız trafo  koruma röleleri  konusunda  işletmeci  ve teknik elemanları  bilgilendirip trafoların güvenli çalışarak, zarar  görmelerini engellemektir. Trafo koruma alanındaki sorunlara çözüm  bulmak ve yeni çözümler üretmek   firmamızın  hedefi olmuştur.

BİZİMLE BAĞLANTI KURMAK İÇİN

 

Tel          : 0216 427 54 42

Faks       : 0216 427 54 82

E-posta  : info@sekonrole.com 

                  info@sekontrafo.com

 

Canay Sok. No:88 Zümrütevler

                        Maltepe/İstanbul